BiTıklaİhracat Danışmanlık

BiTıklaİhracat programı ile KOBİ ve girişimciler için, çevrimiçi ve çevrimdışı eğitim, bilgilendirme ve danışmanlık faaliyetlerini bir araya getiriyor.

Özellikle mikro ve küçük ölçekli girişimcilerin e-ihracata dair spesifik sorunlarının çözülmesinde danışmanlık desteğine erişimlerinin kısıtlı olduğu düşüncesinden yola çıkarak projeye kayıtlı kullanıcılara vergi, gümrük ve maliye süreçlerinde uzman avukat ve danışmanlar ücretsiz danışmanlık seansları sağlanacaktır.

Danışmanlık seanslarımıza yaz tatili sebebiyle ara verilmiştir. Sonbahar dönemi için takipte kalınız!

 

Danışmanlık Randevu Sistemi

Danışmanlar
#
Yasemin Bekgöz

Yasemin Bekgöz, PwC Türkiye’de Dolaylı Vergiler ekibinde Partner olarak çalışmaktadır.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Yasemin Bekgöz, 2007 yılında PwC Türkiye’de çalışmaya başlamış olup altı yıl vergi denetimi bölümünde çalışmıştır.

2013 yılının Nisan ayında Dolaylı Vergiler ekibine katılan Yasemin; Yatırım Teşvik Mevzuatı, e-Dönüşüm uygulamaları, Gümrük Uygulamaları, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) ve KDV uygulamaları, konusunda bilgi ve deneyim sahibidir. e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye, YNÖKC vb. e-dönüşüm uygulamalarına geçmek veya mevcut süreçlerini optimize etmek isteyen firmaların mevcut iş ve sistem analizlerini yaparak bu uygulamaların mevzuatı kapsamında Danışmanlık ve check-up hizmetleri vermektedir. Ayrıca yerli ve yabancı sermayeli firmalara yatırım teşvik konularında destek vermektedir. Türkiye’de yatırım yapma amacıyla yola çıkan firmalara maksimum fayda ile Yatırım Teşvik Danışmanlığı hizmeti sağlamaktadır.

Kendisi, müşteri eğitimleri ve seminerlerde de görev almaktadır. Anadolu Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde “Uluslararası Ticarette Vergilendirme” dersi vermektedir.

Yasemin İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

#
Ömer Bilir

Erciyes Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ömer Bilir, 2005 yılında PwC Türkiye bünyesine katılmış olup, Dolaylı Vergiler Bölümü’nde Partner olarak çalışmaktadır. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) unvanına sahiptir.

Üretim, pazarlama, tekstil, otomotiv, otomotiv yan sanayi, gıda ve ilaç sektörlerinde tecrübesi bulunan Bilir, bu sektörlerde yer alan büyük ölçekli uluslararası ve yerel şirketlere Katma Değer Vergisi İadesi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.  Bilir Katma Değer Vergisi yanında vergi denetimi konusunda da tecrübe sahibidir.

Mevcut görevi kapsamında PwC Türkiye tarafından düzenlenen “Katma Değer Vergisi” ile ilgili eğitimlerde eğitimci olarak aktif görev almaktadır.

#
Gurur Tulgar

Gurur Tulgar ithalat, ihracat, gümrük ve dış ticaret işlemleri, KDV, ÖTV, GEKAP ve vergi teknolojileri alanlarında danışman olarak çalışmaktadır.

PwC Türkiye Dolaylı Vergiler bölümünde Kıdemli Müdür olarak hem yerli hem de çok uluslu şirketler için ithalat, ihracat, gümrük ve uluslararası ticaret mevzuatına uyum, sınıflandırma, ekonomik etkili gümrük rejimleri, gümrük kıymeti, menşe, serbest ticaret bölge uygulamaları ve gümrük vergileri gibi pek çok gümrük ve uluslararası ticaret projesinde çalışmıştır.

Bunlara ek olarak gümrük denetimi, soruşturma, uyuşmazlık, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası ve gümrük ve dış ticaret işlemlerinin optimizasyonu ve ERP sistemi içerisine entegrasyonu gibi birçok teknoloji projelerinde etkin görev almıştır. Tulgar ayrıca KDV, yatırım teşvikleri, ÖTV ve GEKAP konularında deneyime sahiptir. ÖTV danışmanlığı, iadesi, süreç analiz ve geliştirmesi ile teknoloji projelerini yürütmüştür.

Bunların yanı sıra, Gurur Tulgar, 2 yıl süre ile PwC Malezya’da görev almıştır. Kuala Lumpur’daki görevi süresince uzak doğu, güney doğu Asya ve pasifik bölgesi dış ticaret konuları üzerine çalışmış, Bilişim ve İletişim, Teknoloji ve Hızlı Tüketim Malları sektörlerindeki firmalar için tedarik zinciri yönetimi, Yarı iletkenler, Havacılık ve Tekstil sektörlerindeki firmalar için Serbest Ticaret Anlaşmaları stratejisi ve Tüketim Malları ile Petrol ve Gaz sektörlerindeki firmalar için etkili ithal fiyatlaması ve kıymet projelerinde görev yapmıştır.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamlayan Tulgar, yüksek lisans eğitimlerini CIFE European Institute ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlanmıştır.

İngilizce bilen Tulgar, evli ve iki çocuk babasıdır.

#
İpek Okucu Taftalı

İpek Okucu Taftalı, GSG Avukatlık Ortaklığı’nda ticaret hukuku alanında Kıdemli Avukat olarak çalışmaktadır.

Başta Ticaret Hukuku ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku olmak üzere hukukun farklı alanlarında tecrübe sahibidir. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok şirketin Türk ve Avrupa Birliği veri mahremiyeti mevzuatlarına uyum projelerinde yer almıştır. PwC Business School kapsamında kişisel verilerin korunması ve elektronik ticaret hukuku ile ilgili eğitimler vermektedir. Şirketlerin başta Türk Ticaret Kanunu olmak üzere geçerli diğer Türk hukuk kuralları ile uyumuna ilişkin projelerde görev almış ve enerji, tekstil, sigorta ve üretim gibi değişik sektörlerde gerçekleştirilen hukuksal inceleme projelerine katılmıştır. Bunun yanında yabancı yatırımcıların Türk piyasasına girişinde bu şirketlere danışmanlık sağlamış ve çeşitli gayrimenkul ve sigorta projelerinde yer almıştır.

Lisans eğitimini Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış, yüksek lisans derecesini ise Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden almıştır. “6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu uyarınca Anonim Şirketlerde İmtiyaz” konusunda yazmış olduğu bir kitabı bulunmaktadır. İstanbul Barosu üyesidir.

İngilizce bilen İpek Okucu Taftalı, evli ve bir çocuk annesidir.

#
Ertuğrul Gürsesli

PwC Türkiye Uluslararası Vergi bölümünde Direktör olarak çalışmakta olan Ertuğrul Gürsesli, üretim, pazarlama ve perakende sektöründe faaliyet gösteren global ve yerel şirketlere tam tasdik hizmeti sunmaktadır.

Uluslararası ve yerel yatırımcılara vergi danışmanlığı uluslararası vergi yapılandırma konularında uzmanlaşan Gürsesli, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri kapsamında PwC Türkiye bünyesinde pek çok satın alma ve birleşme projesinde yer almıştır.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Gürsesli, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uluslararası Finansal Raporlama Standartları alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve MBA derecesine sahip olmuştur. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahiptir.

İngilizce bilen Ertuğrul Gürsesli, evli ve bir çocuk babasıdır.

#
Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz PwC YMM A.Ş Dolaylı Vergiler bölümünde KDV, ÖTV, Gümrük, e-Fatura, e-Defter danışmanlıkları gibi alanlarda çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. 2019 yılı itibariyle de PwC bünyesinde tüm vergi konularında teknoloji çözümleri üreten bir ekibin kurulması ile birlikte, bu ekibin koordinatörü olarak görevlendirilmiştir.

Vergi Teknolojileri alanında Veri Analitiği, Uygulama Geliştirme, Web, Proje Ofisi ve ERP (SAP ve MS Navision & Dynamics) ekipleri ile birlikte, vergi ve muhasebe alanlarındaki dijital dönüşüm konularda çeşitli ürün ve hizmetler sunmaktadır. Ayrıca şirketlerin vergi, finans ve muhasebe alanında çalışanlarının dijital yetkinlik gelişimlerine yönelik programlar tasarlamaktadır.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde tamamlamıştır. İngilizce bilen Solmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.