BiTıklaİhracat’la Dünya’ya Açılın!

06 Nisan 2022

BiTıklaİhracat programı; T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) himayesinde, TOBB ETÜ, Amazon Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve PwC Türkiye işbirliğiyle, Türkiye’de online satış ve e-ihracat alanında KOBİ ve girişimcileri desteklemeyi hedefleyen bir eğitim ve danışmanlık programıdır.

Proje Amacı
Program kapsamında; online satışa dair en temel kavramlarından e-ihracat süreçlerine dair bilgilere kadar geniş bir yelpazede bizzat konu uzmanları aracılığıyla eğitimler sağlanacaktır.
Çevrimiçi ve çevrimdışı eğitimlerle, bilgilendirme ve danışmanlık faaliyetlerini bir araya getirecek bu kapasite geliştirme programıyla, online satış ve e-ihracata dair yaşayan bir eğitim platformu oluşturulması, bu alanda faaliyet gösteren Türk girişimcilerinin kişiye ve sektöre özel bilgilerinin artırılması, ve bu alanda başarı örneklerinin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.

Proje İşleyişi
Proje çerçevesindeki eğitim videolarına erişim için öncelikle kullanıcı kaydı oluşturulması gerekir. Kayıt olan kullanıcılar, tüm video eğitimlere hızlıca erişebilir ve proje bünyesinde düzenlenecek etkinlikler hakkında düzenli bilgilendirilirler.

Proje Kapsamı

Çevrimiçi video eğitim modülleri: E-ticaret ve e-ihracata dair bilinmesi gerektiği değerlendirilen tüm konularda , modüler yapıda ve oldukça kapsamlı bir öğrenme sürecini kapsayacak bir müfredat ile eğitim videoları bulunmaktadır.

Çevrimiçi/yüz yüze canlı etkinlikler: Müfredat içindeki belirlenen konularda, ilgili uzmanlar girişimcilerle soru&cevap seansları için webinerlerde bir araya gelecektir.

Danışmanlık hizmetleri: Kullanıcılara vergi, gümrük ve maliye süreçlerinde uzman avukat ve danışmanlar ücretsiz danışmanlık seansları sunacaktır. Çevrimiçi eğitimlerin belli bir bölümünü tamamlamış katılımcılar diledikleri konuda birebir ücretsiz danışmanlık desteği alma fırsatı bulacaktır.

Kimler katılabilir?
E-ihracat yapan/yapmayı planlayan KOBİler, girişimciler ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.